KYK BORÇ

KREDI BORCUNU ÖDEYEMEYENLER NE YAPMALI?

Günümüzde hepimiz geçim sorunsı çekmekte ve aldığı maaş yetmemektedir. Bu benzer biçimde durumda pek çok fert kredi çeker veya kredi kartı kullanarak geçinmeye çalışır ve eksiklerini azca da olsa kapatmaya çalışır.  Sadece kredi borçlarının faizleri yüksek olduğu için bir çok vatandaş borçlarını ödeyemiyor avukatlık oluyor. Bu şeklinde durumlarda banka kıymetli eşyalarına haciz koyabilir ve borcu tahsil edebilir. Peki kredi borcunuzu ödemezseniz ne olur? Kredi borcu ödeyemeyenler ne yapmalı ? Nasıl bir yol izlemeli bu yazıda bunlardan bahsedeceğiz.

Kredi borcunuzu ödemediğiniz veya ödeyemediğiniz durumlarda hepimizin bilmiş olduğu üzere banka çalışanları tarafından aranılmaya başlarsınız. Tabi bunlar ilk ay taksidinizi ödemediniz diye olmaz. Hepsi belirli bir eşiği geçtikten sonra olmaktadır. Bankalar sıklıkla borcunu ödeyemeyenler ile karşılaştıkları için bu konuda sizden çok daha tecrübelidir. Eğer borcu ödemezseniz borcu esnetmeye başlar daha uzun vadeye yayabilirler.

İlk Ay Borcunuzu Ödemezseniz Ne Olur ?

Kredi Çektiniz bir ay geçti ve ödeme gününüz geldi, ancak ödemeye enerjisiniz yok elinizde para yok. Tüm bankalar kredi kartı borçlarını ödemeyen müşterileri severler. Çünkü borç sizde kaldıkça sizden faiz kanalıyla para kazanırlar. Sadece bu kredi borçları için geçerli değildir. Çünkü kredi kartı borçları daha azdır, ve rahat eğitim edilebilir. Ödemesenizde bir sıkıntı  yaratmazlar. Ancak kredi borcu daha yüksek olduğu için eğitim edilemediği durumlardan banka zarar edebilir.

İlk ay kredi borcunuzu ödemediğiniz vakit banka personeli tarafından 3 ile 15 gün içinde aranırsınız. Bu arama ilk arama olduğu için genellikle kibar bir üslupla yapılır, borcunuzu unuttunuz mu? şeklinde gayet naif bir halde sizinle mevzuşurlar. İlk ay borcunuzu ödemezseniz borcunuza faiz eklenir, kısaca pek bir sorun yaşamazsınız. Ancak bu faizin 100 bin TL kredi için 2 bin TL olabileceğini ihmal etmeyin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı