KYK BURS KART NERELERDE KULLANILIR?

KYK BURS KART NERELERDE KULLANILIR?
Ziraat Bankasından KYK'dan burs ve kredi alan öğrencilere ziraat bankasından GENÇ KART verilmekte ve öğrencilerin hesabına aylık olarak yatan bu kartlardan para çekme,alış veriş yapma işlemleri yapılabilmektedir.

İlk defa kyk bursu veya kredisi alacak olupta Genç Kartının alanlar yani daha yeni ziraat bankasından burs kartını alan öğrencilerden bazıları "bankkart aldım burslar ona yatıyor.Üstünde alışveriş yapar,para çeker yazıyor.Para çekiyor ama alışverişi bi türlü yapamadım.Banka kartıyla nasıl internetten (gittidiyor vs.) alışveriş yapabilirim.3d secure diye bi olaylar varmış bilen varsa veya yapabilen allah rızası için anlatsın"
şeklinde sorunlarını internet sayfalarına aktarmaktalar.
kyk bur haber olarak yaptığımız araştırmada alışverişin İnternetten yapılamadığını ancak pos cihazında geçiyor olduğu yöndedir. Ancak internet şubesini bankaya gidip actirdiysaniz ve alisveris yapacağınız site banka havalesi veya eft ile ödemeyi kabul ediyorsa alışveriş

ZİRAAT GENÇ KARTIN ÖZELLİKLERİ

Gençler için banka kartından daha fazlası...
Genel Bilgiler
Genç Bankkart, KYK’dan burs veya kredi alan önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik özel bir banka kartıdır.

Genç Bankkart’a özel Harçlık Avans limiti ile hesapta para olmadığında da faizsiz/masrafsız 250 TL ekstra alışveriş fırsatı sunar.

Siz de KYK’dan burs veya kredi alıyorsanız, hemen Genç Bankkart’a ve Harçlık Avans’a başvurun...

Özellikler
Nakit ihtiyacınızı, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış ATM’lerimizden, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki MasterCard amblemli diğer tüm ATM’lerden anında karşılayabilirsiniz.
POSPara üyesi işyerlerinden, alışveriş anında nakit çekebilirsiniz.
Yurt içinde ve yurt dışında alışveriş işlemlerinizi şifre girerek güvenle gerçekleştirebilirsiniz.
Yurt içinde 35 TL altı işlemlerinizi dilerseniz kartınıza para yükleyerek temassız olarak da gerçekleştirebilirsiniz.
İnternette 3D Secure üyesi işyerlerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
Harçlık Avans ile hesabınızda paranız olmasa da her ay 250 TL ekstra alışveriş yapabilirsiniz. KYK ödemeniz devam ettiği sürece bu fırsattan faizsiz/masrafsız yararlanabilirsiniz. Her ay kullandığınız Harçlık Avans bakiyesi, KYK burs/kredi ödemeniz içerisinden otomatik olarak tahsil edilir.
ATM’lerimiz veya Ziraat Internet Şubesi ile hattınıza, hesabınız üzerinden GSM TL yükleyebilirsiniz.
Şubeye gitmeye gerek kalmadan, para çekme/yatırma, EFT/Havale, fatura ödeme ve daha birçok bankacılık işlemini İnternet Şubesi ve ATM’lerimiz ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Hesap bakiyenizi öğrenmek için "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS gönderebilirsiniz.
Genç Bankkart hakkında Sıkça Sorduklarınız için lütfen tıklayınız.

Başvuru Kanalları
Şubelerimiz
444 00 00 Telefon Bankacılığı